Právě si prohlížíte Budoucí investoři, seznamte se s obchodní platformou

Budoucí investoři, seznamte se s obchodní platformou

Obchodní platforma je software, který si můžete nainstalovat do počítače, telefonu, nebo obchodovat na webové stránce. Proto není rozhodování o tom, kterou online obchodní platformu použít, triviální. Ve skutečnosti je to, alespoň zpočátku, nejdůležitější volba, kterou budete muset učinit. Abyste minimalizovali možnost špatné volby, měli byste analyzovat a vyptat se na vlastnosti jednotlivých platforem a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašemu profilu obchodníka.

Existují online makléři, kteří používají platformu pro více makléřů (vyvinutou třetími stranami a nabízenou více než jedním makléřem), a další, kteří si vyvinuli vlastní obchodní platformu.

Naše obecná rada (s vědomím, že existují platformy vyvinuté některými opravdu výkonnými makléři) zní: vždy volte více makléřů. Důvody jsou následující: zaprvé vám samozřejmě dávají mnohem větší svobodu, a pokud chcete změnit brokera, není také snadné naučit se používat platformu, takže je lepší se neponořit do takové, která je užitečná pouze při obchodování s určitým brokerem. To Vám dává svobodu v rozhodování a případných změnách.

online makléři

V obchodní platformě můžete nakupovat akcie za stanovenou cenu, se kterou byste měli být dopředu seznámeni. Úvod do používání platformy je standardní součástí každé dobré makléřské služby. Díky tomu můžete platformu poznat ještě dříve, než se rozhodnete ji stáhnout. Platformy jsou mnohdy bezplatné, stejně jako aktivace účtu. Dopředu si prostudujte poplatky za jednotlivé obchody.

Zadání příkazu k nákupu/prodeji dané akcie za určitou cenu je základní znalostí, kterou musí mít každý, kdo začíná pracovat na investiční platformě. V zásadě to není nic složitého, protože obchodovat s akciemi můžete jen několika kliknutími.

Jak mohu nakupovat akcie na platformě, pro kterou se rozhodnete? Musíte znát název společnosti, ISIN nebo ticker příslušné společnosti. Podle těchto údajů platforma vyhledá vhodný trh, kde je tento nástroj k obchodování k dispozici. Pokud nenajdete trh na jedné platformě, může se stát, že ho objevíte na jiné. Jestli jste pro firmu rozhodnuti, nevzdávejte se snadno.

Napsat komentář