Právě si prohlížíte 5 nejlepších obchodních platforem pro investory

5 nejlepších obchodních platforem pro investory

Najít ideálního brokera se často jeví jako složitý úkol. S tolika různými typy brokerů a burz, ze kterých si v dnešní době můžete vybrat, není snadné najít platformu, která bude nejlépe vyhovovat vašim investičním představám. Správný výběr obchodní platformy je kritickým pro vaše investiční portfolio. Vyplatí se proto pečlivě zhodnotit všechny výhody a nevýhody, které jednotliví brokeři nabízejí či postrádají. Abychom vám usnadnili váš výběr, porovnali jsme pro vás několik nejlépe hodnocených brokerů dostupných v České republice, které umožňují obchodovaní s tradičními aktivy, jako jsou akcie, ETF, indexy, opce, forex a krypto.

Interactive Brokers

Naším prvním doporučením je platforma Interactive Brokers, které důvěřují tisíce investorů po celé Evropě. Interactive Brokers je vhodný pro začátečníky i pokročilé investory. Díky své silné kapitálové pozici, nízkým poplatkům a provizím, velkolepé řadě produktů a bezkonkurenční sadě sofistikovaných obchodních nástrojů představuje tento broker skvělou volbu pro každodenní investory a aktivní obchodníky.

eToro

eToro bylo prvním online brokerem, který v Evropě nabízel investování do akcií s nulovou provizi. Jedna se o uživatelsky přívětivou a přehlednou platformu dostupnou také jako mobilní aplikace, jejíž jednoduchost ocení začínající investoři. Výhodou je i registrace u České národní banky, dostupnost stránek v češtině a obsáhlá nápověda.

DERIGO

Německo-nizozemské DEGIRO je jednou z nejlepších platforem pro obchodovaní akcií a ETF s provizí 0 EUR. Neúčtuje si žádné poplatky za údržbu, nečinnost, za vklad ani za výběr a poskytuje přístup k více než 30 burzám po celém světě. Celkově je DEGIRO solidní volbou pro méně náročné investory.

XTB

Společnost XTB je jedním z nejlépe hodnocených brokerů na českém trhu, jehož silnou stránkou jsou nízké poplatky, ochrana účtů proti zadlužení a pojištění prostředků až do výše 22,000 EUR. Mimo to je možné vést váš eToro účet v korunách se zákaznickou podporou v češtině.

AvaTrade

AvaTrade

AvaTrade je platforma pro obchodování CFD kontraktů, díky kterým lze spekulovat na růst či pokles měnových kurzů, akcií, komodit, kryptoměn nebo burzovní indexů. AvaTrade se může pochlubit svou vynikající mobilní aplikací, vysokou mírou ochrany. Na druhou stranu si účtuje spready, poplatek za nečinnost a poplatek za držení pozice přes noc.

Pamatujte, že investování může být výnosné, ale není bez rizika. Konečný výběr obchodní platformy záleží vždy na vás a na vašich specifických potřebách.

Napsat komentář